Esély Pedagógiai Központ
EGYMI

Szakiskola és Készségfejlesztő Iskola

Képzések, lehetőségek, új utak

A SZAKISKOLÁBA VALÓ FELVÉTELHEZ ALAPKÖVETELMÉNY AZ ÉRVÉNYES SZAKÉRTŐI VÉLEMÉNY MEGLÉTE. A SAJÁTOS NEVELÉSI IGÉNY (SNI) MEGÁLLAPÍTÁSA, TÉNYE.
A Szakiskolai Telephely – a Széchenyi ligetben található. Megyei beiskolázású intézményként Békéscsaba és vonzáskörzetéből várjuk mindazokat, akik a speciális oktatás keretében folytatják középiskolai tanulmányaikat.
Szakiskolánkban a 9. előkészítő évfolyamon a felhasználható tudás megalapozása történik. A közismereti tantárgyak mellett, szakmai előkészítés és alapozás folyik. A munkára való felkészítés, a felelősségteljes munkavégzés szemléletének kialakítása elsődleges cél iskolánkban.
Hagyományos iskolarendszerű osztályainkban, kellemes környezetben és kis létszámú osztályokban történik az oktatás, ahol gyógypedagógusok és szakoktatók legjobb képességük szerint, – összehangolva tevékenységeiket – képzik, tanítják a diákokat.
szaki1
Általános információk a szakiskolai képzésről:
A sajátos nevelési igényű tanulók (kivéve a középsúlyos értelmi fogyatékos tanulók) középfokú iskolai nevelése-oktatása céljából a szakiskola a többi tanulóval sajátos nevelési igénye miatt együtt haladni nem tudó tanulók felkészítését végzi (a középsúlyos értelmi fogyatékos tanulók középfokú nevelése-oktatása a készségfejlesztő iskolában történik). A szakiskolában a sajátos nevelési igény jellegéhez igazodó közismereti oktatás és szakmai oktatás, szakmai képzés folyik.
A szakiskolában a szakmai oktatás, szakmai képzés a képzési és kimeneti követelmények vagy a képzési és kimeneti követelmények alapján készített speciális kerettanterv szerint, illetve a programkövetelmény alapján készített speciális kerettanterv szerint folyhat.
A szakiskolában az emberi erőforrások minisztere által közzétett szakiskolai képzési jegyzékszereplő két, illetve négyéves képzések oktathatóak.
A szakiskolai oktatás, képzés tekintetében:
Szakma: A szakképzésről szóló 2019. évi LXXX törvény (a továbbiakban: Szkt.) alapján kiadott szakmajegyzéken szereplő képzés.
Részszakma: Az Szkt. alapján kiadott szakmajegyzéken szereplő képzés önálló tematikai eleme.
Szakképesítés: Az Szkt. alapján kiadott szakmajegyzéken nem, de az emberi erőforrások minisztere által kiadott szakiskolai jegyzéken szereplő 4 vagy 2 éves képzés.
Szakiskola
Szakiskolánk lehetőséget biztosít arra, hogy keresett szakmát szerezzenek gyermekeik, amivel biztosítani tudják majd jövőjüket. Olyan szakmákat kínálunk leendő tanulóinknak, melyeket saját élethelyzeteikben is kamatoztatni tudnak. Gondolunk arra, hogy a 14-15 éves kamaszok, lesznek 30 éves felnőttek is. Az oktató munkát kiegészítve lehetőség van kreatív képességeket fejlesztő és tehetséggondozó foglalkozásokon szakkörökön való részvételre. Ilyen például a kézműves szakkör, a sportkörök: foci, úszás. Mindemellett olyan iskolai környezetet biztosítunk, ahol a kölcsönös tisztelet, figyelem, jóság, tolerancia mentén szerveződnek a mindennapok, így diákjaink szorongás nélkül tanulhatnak.
Szakiskolai szolgáltatásaink:

• akár több szakma is elvégezhető tandíjmentesen
  • képzett pedagógusok, szakoktatók és nevelő-oktató munkát segítő kollégák
  • rehabilitációs és felzárkóztató foglalkozások
  • családias környezet
  • természetközeli elhelyezkedés
  • szeretetteljes légkör
  • egyéni megsegítés
  • Állatbarát Középiskola
  • sportkör
  • Ökoiskola
  • Zöld-DÖK
  • szabadidős tevékenységek, programok
  • kollégiumi elhelyezés más városi kollégiumban
  • Fenntarthatóság tantárgy beépítve a helyi tantervbe
  • tankert, tanudvar
  • tanműhelyek
  • kerékpáros túrák
  • kenuzás
  • Sportnap, gyermeknap
  • Komposztnap
  • egészségnap
  • Adventi és karácsonyi programok

Esély Pedagógiai Központ Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Cím: 5600, Békéscsaba, Vandháti út 3.
Telefon: 66/325-853 | e-mail: bcs.eselypedagogia@gmail.com
Om azonosító: 028452