Esély Pedagógiai Központ
EGYMI

Óvoda

Az Esély Pedagógiai Központ EGYMI óvodája a 2015/16-os tanévben kezdte meg működését két csoporttal. Az évek során megnövekedett a jelentkezők száma, ami a 2022/23. tanévben egy harmadik csoport létrehozását tette szükségessé. Csoportjaink: Katica, Pillangó és Cica csoport.

Csoportonként a maximális létszám 10 fő. Óvodánkba csak sajátos nevelési igényű gyermekek felvételére van lehetőség. Diagnózis tekintetében a csoportok összetétele heterogén. Az egyéni differenciálás módszerét szem előtt tartva valósulhat meg a  gyermekek speciális igényei szerinti nevelés. Az autizmus specifikus módszertannak megfelelően kialakított protetikus környezet és a vizuális megsegítés eszközei minden gyermek számára segítség a kezdeti időszakban.  Minden csoportban segíti a gyógypedagógus munkáját  gyógypedagógiai asszisztens és  dajka.

A gyógypedagógiai szemlélet minden tevékenységben jelen van a teljes óvodában eltöltött időszakot átszövi.

Mindennapos tevékenységeink:

• mindennapos testnevelés
  • külső világ tevékeny megismerése/babzsákfejlesztő programmal kiegészülve/
  • ének-zene
  • ábrázolás
  • vers-mese

Óvodásaink az intézmény keretein belül kapják meg a szakértői véleményben előírt rehabilitációs foglalkozásokat.

• SZIT/TSMT
  • Szurodpedagógia
  • Tiflopedagógia
  • Logopédia
  • Szomatopedagógia
  • Komplex gyógypedagógia rehabilitáció
  • Autizmus specifikus módszertan
  • Konduktív pedagógia

A fejlesztéseken kívüli tevékenységekben, mint a szabad játék és napirend tekintetében, a gyermekek életkori sajátosságaihoz igazodunk.

Ünnepeink alkalmával csatlakozunk az Általános Iskola közös ünnepségeihez, de vannak csak óvodánk körében megtartott ünnepeink is, mint az Anyák-napja és a ballagás.

Esély Pedagógiai Központ Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Cím: 5600, Békéscsaba, Vandháti út 3.
Telefon: 66/325-853 | e-mail: bcs.eselypedagogia@gmail.com
Om azonosító: 028452